A Szép Falvak Szépen Égnek: Szép Falvak Szépen Égnek - Filmtett - Erdélyi Filmes Portál

  1. A szép falvak szépen égnek (film, 1996) | Kritikák, videók, szereplők | MAFAB.hu
  2. Lepa sela lepo gore / A szép falvak szépen égnek (1996) - Kritikus Tömeg
  3. FilmVilág
  4. Szép falvak szépen égnek - Filmtett - Erdélyi Filmes Portál

Május 24-én a huszonhétezer lakosú – zömmel nem szerb nemzetiségű – Prijedor melletti Kozaracot körbezárták és egy nap alatt több mint ötezerhatszáz gránátot lőttek ki rá. (Ha valaki a részletekre kíváncsi: ez percenként majd' négy gránátot jelent; tessék majdnem tizenhatig számolni, bumm, megint majdnem tizenhatig, bumm; ésígytovább huszonnégy órán át. ) A falut megsemmisítették, a romokat Radmilovóra keresztelték át, Zeljaja őrnagy tiszteletére. A Prijedor környékbeli nem-szerbeket három koncentrációs táborba vitték: Omarska, Trnopolje és Keraterm volt a nevük. Az 1991-es népszámlálás szerint Prijedor területén száztizenkétezer négyszázhetven személy élt (negyvennégy százalékuk muzulmánnak, negyvenkét és fél százalék szerbnek, öt és fél százalék horvátnak és jugoszlávnak, két egész kéttized százalék pedig egyébnek vallotta magát). Az 1993-as szerb népszámlálás negyvenháromezer háromszáz muzulmán, háromezer százharmincegy horvát és hatezer háromszázötven egyéb nemzetiségű lakossal nem tud elszámolni.

A szép falvak szépen égnek (film, 1996) | Kritikák, videók, szereplők | MAFAB.hu

Tartalom: A film Kelet-Boszniában játszódik a legutóbbi balkáni háború idején. Két barát, a szerb Milán és a muzulmán Halil, kénytelenek egymás ellen harcolni. Amikor a kórházban találkoznak, visszaemlékezéseikből kirajzolódik magával ragadó életük, ellentmondásos kapcsolatuk és a nemzetek között egyre növekvő, elfojtott félelem képe. Megkezdődnek a nyílt, fegyveres harcok. A szerb katonák senkit sem kímélve felgyújtják és kifosztják a muzulmán falvakat. Egy szerb fegyveres csapat csapdába esik egy régi alagútban. A katonák között van Milán is. A fogság lehetőséget nyújt számára átgondolni a testvérgyilkos háborúban résztvevő emberek jellemét és cselekedeteik okát. Stáblista Rendező: író: Forgatókönyvíró: Zeneszerző: Operatőr: Vágó: Szereplők:

Lepa sela lepo gore / A szép falvak szépen égnek (1996) - Kritikus Tömeg

Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak (Lepa sela lepo gore, 1996) A film Kelet-Boszniában játszódik a legutóbbi balkáni háború idején. Két barát, a szerb Milán és a muzulmán Halil, kénytelenek egymás ellen harcolni. Amikor a kórházban találkoznak, visszaemlékezéseikből kirajzolódik magával ragadó életük, ellentmondásos kapcsolatuk és a nemzetek között egyre növekvő, elfojtott félelem képe. Megkezdődnek a nyílt, fegyveres harcok. A szerb katonák senkit sem kímélve felgyújtják és kifosztják a muzulmán falvakat. Egy szerb fegyveres csapat csapdába esik egy régi alagútban. A katonák között van Milán is. A fogság lehetőséget nyújt számára átgondolni a testvérgyilkos háborúban résztvevő emberek jellemét és cselekedeteik okát. Nemzet: jugoszláv Stílus: háborús, dráma Hossz: 123 perc Mi a véleményed erről a filmről? nem láttam szörnyű gyenge átlagos jó szenzációs A szép falvak szépen égnek figyelő Szeretnél e-mail értesítést kapni, ha A szép falvak szépen égnek című filmet játssza valamelyik tévéadó, bemutatják a hazai mozik, vagy megjelenik DVD-n vagy Blu-ray lemezen?

FilmVilág

Hősök becsülete De tényleg, lehet úgy mozit nézni, hogy közben ilyesmi jut eszünkbe? Nem biztos, hogy lehet. Inkább kétségeim vannak. Azért nem jó ez a film, mert nem az áldozatokról szól? Tetszene-e akkor, ha a muzulmán áldozatokról szólna? Véletlenül sem gondolom azt, hogy Dragojević nek róluk kellett volna beszélnie. Azért sem vártam ezt, mert az egyik interjúban kifejtette, hogy többek között, az a baja evvel a háborúval, hogy nem volt hadüzenet – és ez a filmből is kitetszik, mindenki más úton került az alagút végébe –, nem lehetett pontosan tudni, miért is kéne harcolni és legyőzni, elűzni, megsemmisíteni a horvátokat, bosnyákokat, meg aki még szembejön, újságkihordót, tejesembert. Mennyivel nemesebb vállalkozás lett volna gyilkolni és rabolni, hogy a cél is deklarálva van, azt nem is kell magyarázni. Dragojević egy helyütt azt is mondta, hogy a boszniai szerbek nagyszerűen fogadták ezt a filmet. Hogy a fenébe ne fogadták volna? Maroknyi szerb hős a sötétben, kevés a lőszerük, több sebből véreznek, miközben ismeretlen számú (de biztos sokan vannak, ha annyit lelőnek közülük) vérszomjas muzulmán – egészen pontosan idézve a helyieket: török, más vallású és idegenszívű lény – tör életükre.

Lény az alagút végén Nem szeretem tehát Srdjan Dragojević moziját, torz, közhelyes, álnaiv, félrevezető és helyenként aljas alkotásnak tartom – megengedem, az alkotók szándéka ellenére, de akkor is. De tehetem-e? Lehet egyáltalán így, számonkérően mozit nézni? Elképzelhetetlen, hogy csak a végeredmény számítson? Emlékezhetnék arra a számtalan partizánfilmre, amit végignéztem és élvezhetném a látványt. Mert ha valaki, hát Dragojević aztán bőséggel merít a termésből, Veljko Bulajić ( Neretvai csata) büszke lehet rá. És megtanulta a hongkongi leckét is. Vér, puskapor, férfiasság, humor, alapos munka a vágóasztalon. Csakhogy a partizánok már rég kijöttek az erdőből. De közelítsünk máshonnan. Nem mintha dokumentumfilmet vártam volna. A szép falvak szépen égnek közönségfilmnek készült (az is lett); gond avval van csupán, hogy üzenete, mondanivalója ezért – vagy valami más oknál fogva – a kelleténél súlytalanabb, azazhogy hamis, azazhogy nincs is (hadd ne bonyolódjunk bele abba, hogy a közönségfilm is lehet jó, nincs avval semmi baja senki épelméjűnek, satöbbi).

Szép falvak szépen égnek - Filmtett - Erdélyi Filmes Portál

Értékelés: 11 szavazatból A film Kelet-Boszniában játszódik a legutóbbi balkáni háború idején. Két barát, a szerb Milán és a muzulmán Halil, kénytelenek egymás ellen harcolni. Amikor a kórházban találkoznak, visszaemlékezéseikből kirajzolódik magával ragadó életük, ellentmondásos kapcsolatuk és a nemzetek között egyre növekvő, elfojtott félelem képe. Megkezdődnek a nyílt, fegyveres harcok. A szerb katonák senkit sem kímélve felgyújtják és kifosztják a muzulmán falvakat. Egy szerb fegyveres csapat csapdába esik egy régi alagútban. A katonák között van Milán is. A fogság lehetőséget nyújt számára átgondolni a testvérgyilkos háborúban résztvevő emberek jellemét és cselekedeteik okát. Forgalmazó: Örökmozgó Stáblista:

  • Bizományi áruház budapest szent istván krt
  • Step up 3 teljes film magyarul
  • BENU Gyógyszertár Budapest, Bartók Béla út 51. - nyitvatartás és akciós újságok | Minden Akció
  • Egyszer szeret egyszer nem dalszöveg 8
  • 3 2 1 ülőgarnitúra relax plus
  • Samsung galaxy j6 ds vélemények play
  • Kodolányi gimnázium székesfehérvár felvételi eredmények 2017
  • Delimano air fryer olaj nélküli fritz vélemények 2
  • Menetrend ide: Dózsa György út 112 itt: Budapest Autóbusz, Trolibusz, Metró vagy Villamos-al | Moovit
  • Barbie Csillagok között - Sally légdeszkával - eMAG.hu
  • Várkonyi andrea párja mészáros lőrinc
  • Becsuletes tolvajok teljes film magyarul 2016

A balkáni háború idején Kelet-Boszniában Milán és a muzulmán vallású Halil bár barátok, mégis egymás ellen kénytelenek küzdeni. Találkozásuk alkalmával egy kórházban visszaemlékezéseikből feltárul a nézők előtt kapcsolatuk, életük és a népeik közti félelem. … több»

Azt üzeni Dragojević, ez a derék ember (és csak ő tehet róla, hogy eszembe jut: derék belgrádi szerb ember), hogy a fene se képes megérteni, mi történt ottan. Álltunk a barlang előtt és féltünk felébreszteni a szörnyet – mindenki ismerősét, Sárkánynét, talán –, aki ott lakik bent és nagyon-nagyon mérges lesz, ha fel kell kelnie. És tényleg nagyon mérges lett, ráfáztunk cudarul, hiába volt a puska, a kés. És persze mink ilyen hülyék voltunk, nem tudtuk, hogy ez lesz a fegyvercsörtetésből; akkor is azt mondtuk, nem lesz háború, amikor már kitört. Hazudtunk magunknak és hittünk benne. Hogyisne. A fegyverkezés meg a közeledő vadászidény miatt történt – medvére légvédelmi ágyúval jó menni, az a biztos, mondják a székelyek is. Olyan megható volt látni a két barátot, csak itták a sok – és felettébb gyenge – boszniai pálinkát, búsak voltak, mert belül már szóltak a harci dobok, hallották a vér hívó szavát; a nemzet már egy ilyen furcsa dolog, bele kell dögleni, oly' nagyszerű. Tudták, hogy fejük felett átnyúlt a politika, áh, dehogy harcoltak volna ők, ha megkérdezik őket előtte.

De háború lett, kényszerűségből raboltak hát egy kicsit (a tisztességes harcos, az nem), gyilkoltak is talán, gyönyörködtek szorgos kezük munkájában – szenvedtek is miatta -; aztán az alagútban, a félelmetesben találják magukat, gyakorlatilag kilátástalan helyzetben. Minden véletlenül és muszájból történik, ne feledjük, ők nem akarták ezt. Egy tetszőleges példa Nehezen hiszem el. Ez a mozi úgy kerüli meg ezt a háborút, hogy úgy tesz, mintha beszélne róla. Pedig lenne mit elbeszélni. Itt van mindjárt egy tetszőleges példa. 1992. április 29-ről 30-ára virradó éjszaka a Radio Prijedor szerb dolgozói terepszínű egyenruhákban mentek dolgozni és elzavarták a nem-szerb dolgozókat (a nem-szerb prijedori rendőröket szerb kollégáik fegyverezték le). A községben válságstáb vette át a hatalmat, tagjainak kiléte ismert: Velimir Arsić ezredes, Radmilo Zeljaja őrnagy, Milomir Stakić polgármester, Simo Mišković, a Szerb Demokrata Párt községi elnöke, Srdjo Srdić, a Vöröskereszt helyi elnöke, Simo Drljača helyi rendőrfőnök és Kovačević, a helyi Végrehajtó Tanács elnöke – Drljačá t lelőtte az SFOR, Kovačević a hágai Nemzetközi Törvényszék börtönkórházában haldoklik.

  1. Palya bea férje laczi mátyás
  2. Dr zsákai zsolt miskolc vélemény v
cserháti-zsuzsa-az-életem-egy-kész-regény
December 19, 2021, 3:31 pm