Károli Gáspár Református Egyetem Mentálhigiéné Szak

  1. Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak -
  2. Károli Gáspár Református Egyetem Mentálhigiéné Szak
  3. Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak ppt
  4. A Károli Gáspár Református Egyetem „Mentálhigiénés Segítő” szakirányú továbbképzést hirdet
  5. Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak program

Az idei esztendőben ezért nyílik ismét lehetőség a továbbképzésen való részvételre. Jelentkezési határidő: 2020. március 31. A szakleírás linkje pedig a következő. Felvételi keretszám: 36 fő. Az oklevél megszerzéséhez a tantárgyi követelmények teljesítése, 150 órás önismereti célú csoportmunka, szakdolgozat készítése és államvizsgán való megvédése szükséges. A képzés formája iskolarendszerű, levelező képzés. Időtartama két év – négy szemeszter A képzés végén megszerezhető oklevél megnevezése: "mentálhigiénés segítő szakember". A képzés pénzdíjas, a hallgatói költségtérítés 40. 000 Ft. – cca. 130 € félévenként, mely magában foglalja a 150 órás önismereti csoportmunka költségeit is. A képzés folyamatában hangsúlyos: az önismeret; az emberi kapcsolatok, családok, közösségek működése, dinamikai sajátosságai; a különböző lelki jelenségek felismerése és az ezekhez kapcsolódó cselekvési stratégiák kialakítása; a hivatás-gyakorlásból adódó nehézségek, konkrét helyzetek feldolgozása; a segítői eszköztár bővítése; hosszú távú, támogató kollegiális kapcsolatok építése, szakmai tapasztalatok megosztása; saját hivatásunk terepén és saját kapcsolatainkban való tudatosabb és kompetensebb jelenlét.

Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak -

A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A mentálhigiénés segítő szakemberek szociális és egészségügyi intézményekben (idősotthonok, családsegítő intézmények, rehabilitációs intézmények, pszichiátriai osztályok stb. ), a közoktatási és a közművelődés területén óvodák, iskolák, nevelési tanácsadók, gyermekotthonok, szabadidőközpontok stb., hitéleti területen (általános és kórházi lelkigondozás), valamint munkaügyi területen (munkaügyi központok, intézmények humán erőforrás gazdálkodása stb. ) is hasznosíthatják szaktudásukat. A humán segítő hivatású szakemberek hivatásuk gyakorlása során saját személyiségüket munkaeszközként használják, ennek során humán intervenciókat használnak fel munkájukban. A képzésen megszerzett ismeretek, készségek segítségével képessé válnak mentálhigiénés segítő szakemberként, széleskörű megközelítésben, egyénre és közösségre szabott módon is gyakorolni munkájukat, kezelni a felmerülő problémákat az egészségfejlesztés, -megőrzés és -védelem szempontjából.

Károli Gáspár Református Egyetem Mentálhigiéné Szak

  • Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak act
  • Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak program
  • Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak museum

Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak ppt

A Károli Gáspár Református Egyetem „Mentálhigiénés Segítő” szakirányú továbbképzést hirdet

Dr. Révay Edit, az Életmód Orvosi Központ életvezetési tanácsadója szerint túlléphetünk a veszteség feldolgozásának első négy fázisán, ha megtanuljuk, hogyan tervezzünk újra. A mentálhigiénés továbbképzés 28 hallgatóval 2018 februárjában újra beindult, ezúttal már a Lévai Református Egyházközség újonnan kialakított közösségi központjában. A személyes és közösségi önazonosság vállalásával, a lelki egészség megőrzésével és előmozdításával, valamint a kapcsolati és magatartáskultúra fejlesztésével foglalkozó Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség időről időre szakmai konferenciákat is szervez. Nekik köszönhető többek között a berekfürdői, majd a csíksomlyói és a beregszászi szakmai találkozó mintájára a Felvidéken elsőként a gyűgyi Csillag Hotel konferenciatermében megszervezett konferencia tető alá hozása. A Kárpát-medencei Lelki Segítő Szolgálat IV. Hálózatépítő Konferenciáján közel 150 résztvevő vett részt. A Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség tehát – a Károli Gáspár Református Egyetemmel és a Lévai Református Egyházközséggel együttműködve – komolyan veszi a mentálhigiénés szemléletmód bemutatását és a szakmai háló építését.

Karoli gáspár református egyetem mental hygiene szak program

A képzés négy félévet foglal magába, melynek a végén mentálhigiénés segítő szakember megnevezésű oklevelet kapnak. Mint megjegyezte: a továbbképzés előfeltétele a főiskolai, vagy egyetemi oklevél. A szakirányú képzést elsősorban a segítő foglalkozású szakemberek (orvosok, pedagógusok, lelki vezetők, szociális munkások) számára hirdetik meg. A levelezős formájú képzés részét képezi a gyakorlati és elméleti ismeretszerzés mellett a 150 órás önismereti célú csoportmunka is. A képzés pénzdíjas, hallgatói költségtérítés 40. 130 € félévenként, mely magában foglalja a 150 órás önismereti csoportmunka költségeit is. A költségtérítés összege: 5000 Ft. / félév. ÉRDEKLŐDÉS, HELYI INFORMÁCIÓK: II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Pedagógia és Pszichológia Tanszék Dr. Berghauer-Olasz Emőke főiskolai mb. docens Email: TOVÁBBI INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSRŐL: h ttp mentálhigiéné Szakvezető: Grezsa Ferenc egyetemi adjunktus, a KRE Pszichológiai Továbbképző Központjának vezetője. A képzés szervezője a Konzultációs Központ részéről Kató Ibolya pszichológus, a Keresztyén Ifjúsági Központ vezetője.

Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. Szakirányú képzések ›› KRE ›› KRE-BTK ›› mentálhigiénés segítő Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szakirányú továbbképzés neve: mentálhigiénés segítő Munkarend Fin. forma Költségtérítés (félév) Képzési idő (félév) Irányszám Képzés gyakorisága Képzés helye Képzési terület Levelező Önköltséges 185000 Ft 4 30 < 70 Félévente 5 x 2 nap, csütörtökön és pénteken Budapest bölcsészettudomány Részvétel feltétele: Bármely képzési területen legalább alapképzésben szerzett végzettség és szakképzettség, illetve a korábbi képzési rendszerben szerzett főiskolai oklevél. Továbbá három éves szakmai tapasztalat humán segítő területen. A felvételi beszélgetés a szakmai gyakorlatra és a jelentkezés motívumaira irányul, külön készülést nem igényel. Jelentkezés módja: elektronikus jelentkezési lapon, amely az alábbi linkről érhető el: A csatolandó dokumentumokat postai úton kell eljuttatni az Egyetem részére.

Cím: Szekeresné Hideg Adrienn oktatásszervező 1037 Budapest, Bécsi út 324. V. épület 210. A felvételi elbeszélgetés időpontja: 2016. június 29-30. Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: mentálhigiénés segítő szakember Kapcsolattartó/szakfelelős: Dr. Grezsa Ferenc egyetemi adjunktus; Szekeresné Hideg Adrienn, Sasné Simon Edit kapcsolattartó, cím: 1036 Budapest, Bécsi u. 324. épület, tel/fax: (1) 430-2342, (1) 483-2882, email:,, honlap:. Jelentkezési határidő: 2016. június 10. Jelentkezés módja: intézmény honlapján. Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint jelentkezési lap, motivációs levél, kézzel írt szakmai önéletrajz, esetleg korábbi önismereti csoport elvégzését igazoló tanúsítvány. Képzés kezdete: 2016. szeptember 16. Egyéb információk: Képzés helyszíne: Pszichológia Intézet, 1037 Budapest, Bécsi u. 5. épület fszt. Az oklevél megszerzéséhez a tantárgyi követelmények teljesítése, szakdolgozat készítése és záróvizsgán való megvédése valamint 150 órás önismereti célú csoportmunka teljesítése szükséges.

enese-kinti-pizzéria-győri-út-étlap
December 18, 2021, 10:18 pm